OGŁOSZENIE KONKURSU O NAGRODĘ IM. DAVORINA KEREKOVIĆA Edycja II – 2024

na najlepszą pracę magisterską i rozprawę doktorską, w których wykorzystano narzędzia GIS lub zaproponowano rozwiązanie prawne w zakresie wykorzystania danych przestrzennych (Edycja II – 2024).

Davorin Kereković urodził się 14 sierpnia 1946 r. w Zagrzebiu, zmarł 11 sierpnia 2020 r. podczas organizacji 27. konferencji „GIS Odyssey 2020”. Absolwent Wydziału Filozoficznego, uzyskał dyplom z socjologii i filozofii. Był sekretarzem Chorwackiego Stowarzyszenia Informatycznego GIS Forum od jego powstania w 1994 roku. W ramach swojej działalności w GIS Forum realizował projekty z zakresu geoinformatyki oraz restauracji zabytków kultury, architektury i rzeźby. Organizował międzynarodowe konferencje i wystawy dotyczące Systemów Informacji Geograficznej – GIS Odyssey. Fotografią pasjonował się już od lat studenckich. Był autorem i organizatorem licznych wystaw GIS w Chorwacji i Polsce.

Ogłoszenie_Konkurs 2024
Regulamin Konkursu